Yeni  Zelandalı  Rugby  oyuncusu Sonny Billy  Williams  Müslüman olmuştu. Dünyaca ünlü oyuncu  İslam  öncesindeki hayatına dair açıklamaları ve değişen hayatını BBC International'a anlattı.

haber7
0

BBC ye röportaj veren dünyaca ünlü  Rugby  oyuncusu Sonny Billy  Williams  , Fransız Toulon kulübünde oynarken  İslam  ı kabul etmeden önceki hayatı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Williams , "Bundan önceki hayatımda her şey vardı. Fakat bana ne verdi? Sadece kalbimde kocaman bir boşluk. Bu süreç birkaç yıl sürdü ama Allah ı buldum ,  İslam  ı buldum. Kalbimdeki vahşiliği pozitifliğe çevirmeme izin verdi. Bir sporcu olarak başarılı olmamın sebebi budur." dedi.

Geçtiğimiz yıl Mekke ye gittiğini açıklayan  Williams  , "Hayatım dipteydi. Müslüman olduktan sonra yaşadığım hayat bana cennet gibi geldi. Geçen yıl hacı oldum. Eşsiz bir deneyimdi... Mekke çok özel bir yer" açıklamalarında bulundu.

Williams , “Yeni  Zelanda  daki en ünlü Müslümanlardan biri olmanın ve All Blacks için oynamanın benim görevim olduğunu biliyorum” dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER7 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =