Kamu Denetçiliği Kurumu , 2. İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı ve İslam Ülkeleri Teşkilatı Ombudsmanlarının Kongresi’ne ev sahipliği yapacak. Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç iki dev kongreyi ve kurumu

haber7
0

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç , Haber7 Gündem Masası’nın konuğu oldu. Haber7 Yayın Yönetmeni Osman Ateşli ve Yayın Koordinatörü Tarık Dağlı’ya konuşan Malkoç , 17-18 Kasım tarihleri arasında Cumhurbaşkanın da katılımıyla 2. İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı’nı yapacaklarını iletti. Türkiye’nin birçok farklı alanda gelişim gösterdiğini belirten Malkoç “Aslan yavrusu büyüdü , artık aslan oldu. 21. yüzyılda çok önemli işlere imza atacak. Biz de Kamu Denetçiliği Kurumu olarak bu atılımda üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

18-19 Kasım tarihleri arasında 2. İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı’nı düzenleniyorsunuz. Bir kez daha çok önemli bir çalışmaya imza atıyorsunuz. Cumhurbaşkanımızın da teşrif edeceği , uluslararası bir konferans hazırlığı var. Ne gibi çalışmalarınız var?

İstanbul malum , dünyanın merkezi. 3 medeniyete başkentlik yapmış olan bir şehir. Dünyanın neresine giderseniz gidin , İstanbul deyince hayret ve hayranlık ifade ediliyor. Dolayısıyla İstanbul’da böyle bir toplantı yapmak bizim için de gurur verici.

Dünyadaki ombudsmanlıkları davet ettik. 60 ülkeden , ombudsmanlar veya insan hakları savunucuları geliyor. 60 ülkenin katılımı olağanüstü tabii. Fevkalade güzel. Açılışını sayın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =