Hakkari  Üniversitesi tarafından düzenlenecek  sinema  atölyesinde , toplamda 50 saat teorik ve pratik ders gerçekleştirilecek.

haber7
0

İstanbul dan  Hakkari  ye Sinemanın Yeni Yolu mottosuyla hayata geçirilen proje kapsamında  Hakkari  de ilk  kez   sinema  atölyesi düzenlenecek.

Son başvuru tarihi 20 Kasım olarak belirlenen atölye ,  Hakkari  Üniversitesi tarafından , üniversitenin rektörlük konferans salonunda gerçekleştirilecek.

Katılımcılar , yoğunlaştırılmış program halinde  yapılacak  projenin ilk dersini 25 Kasım da alacak.

Hakkari Üniversitesi Öğretim Görevlisi İbrahim Faruk Kurukaya ile birlikte atölyenin koordinasyonunu yürütecek olan yazar ve yönetmen Abdulhamit Güler , görüntü ve yönetmenlik dersleri verecek.

Yönetmen ve senarist Yeşim Tonbaz ın senaryo , yazar Ayşe Şener in ise "Sinema sanatında anlam arayışı" konulu derste gençlerle bir araya geleceği atölye kapsamında , yönetmen Seyid Çolak , yapımcı-yönetmen Sinan Sertel , yönetmen Ekrem Aydın ve yönetmen Kubilay Erkan Yazıcı uzun metraj filmlerini katılımcılarla birlikte izleyecek.

Yoğunlaştırılmış eğitimlerin 2 adet kısa filmle tamamlanacağı atölye hakkında bilgi veren Abdulhamit Güler , sinemanın yaparak öğrenilen bir sanat dalı olduğunu söyledi.

Güler , sinemadaki arayışın anlamlandırma ve bunu yönteme yansıtabilme temelinde olduğunu belirterek , atölyenin ardından çekilecek filmlerin , bölgenin kuvvetli doğal ve tarihi dokusunu da işleyeceğini dile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =