Türkiye'de  Bilişim   sektöründe  faaliyet gösteren işletmeciler. 2018 yılında 59  milyar  lira gelir elde ederek 9 ,4  milyar   liralık   yatırım  gerçekleştirdi.

haber7
0

Kamu Bilişimcileri Derneği tarafından düzenlenen , "4. Kamu  Bilişim  Zirvesi"nde ikinci gün panelleri başladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Haberleşme Genel Müdür Yardımcısı Onur Gencel , Kundu turizm merkezinde "Kamuda dijital dönüşüm" sloganıyla gerçekleştirilen zirvede yaptığı sunumda , verilerin ülkenin gelişmesi ve kalkınması için önemli olduğunu söyledi.

Bilgi ve yüksek teknolojinin kullanımının hiç olmadığı kadar üretimin odağına yerleştiğine işaret eden Gencel , bu teknolojilerin ekonomik ve sosyal hayatta önemli değişimler oluşturduğunu ifade etti.

Dünyada 5 milyara yakın telefon , 4  milyar  300 milyon da internet kullanıcısının olduğuna değinen Gencel , dünyadaki veri havuzunun yüzde 90 ının sadece son üç yılda ortaya çıktığını bildirdi.

Gencel , bu istatistiklerin siber güvenlik , büyük veri , yapay zeka , blok zinciri gibi teknolojilerin öneminin artacağına işaret ettiğini kaydetti.

"Türkiye de işletmecilerimiz 2018 yılında 59  milyar  lira gelir elde etti"

Türkiye nin Karayolları Genel Müdürlüğünce 1960 yılında bilgisayar kullanımıyla başlayan dijitalleşme yolculuğunun , son yıllarda bilgisayar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =