Ticaret Bakanlığı'nın  Gümrük  işlemlerinde ihtiyaç duyulan temel bilgilerin animasyonlar ve görsellerle anlatılan yeni 'Gümrük Rehberi'  kullanıma  açıldı.

haber7
0

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; vatandaşlar ve ticaret erbabı , Gümrüğün ABC si olarak tarif edilen söz konusu rehbere bakanlığın internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Rehber ile gümrük işlemleri sırasında ihtiyaç duyulabilecek temel bilgilerin açık ve anlaşılır bir şekilde vatandaşlara ve tüzel kişilere aktarılması hedeflendi.

Konuları animasyonlar ve görsellerle anlatarak , sorulara kolay ve anlaşılabilir bir şekilde yanıt vermeyi amaçlayan rehber , bireysel işlemler ile ticari işlemler bölümlerinden oluştu. Rehberde , Gümrük Kanunu nda yer alan başlıca kavramlar ve kanunun gümrüklerdeki uygulamaları , ana hatlarıyla , sade ve anlaşılır bir dil kullanılarak anlatıldı.

BAKAN PEKCAN: YOL GÖSTERECEK

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan , hem kişisel eşyasının gümrük işlemlerini yapmak isteyen vatandaşların , hem de dış ticaret yapan ticaret erbabının bu rehberden faydalanacağına inandığını belirterek , şunları kaydetti:

"Türkiye´ye gelen tüm yolcular , yurt dışından Türkiye´ye taşıt getiren veya getirmek isteyen herkes , e-ticaret yapmak isteyen girişimcilerimiz , ihracatçılarımız ve ithalatçılarımız kendilerine yol gösterecek temel gümrük bilgilerini Gümrük  Rehberi  nde bulabilecekler. Örneğin , vatandaşlarımız yurt dışından ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =