Siirt'te bu yıl ikincisi düzenlenen "Uluslararası  Siirt   Kısa   Film  Festivali" Manuş Baba konseriyle  sona  erdi.

haber7
0

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi Derneğince organize edilen ,  Siirt  Valiliği ,  Siirt  Üniversitesi ve Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından desteklenen festivalin  sona  ermesi dolayısıyla ödül töreni ve kapanış programı düzenlendi.

Vali Ali Fuat Atik , 15 Temmuz Demokrasi Meydanı nda gerçekleştirilen programda yaptığı konuşmada , festivale emeği geçenleri kutladı.

Siirt in köklü bir kültüre sahip kadim bir şehir olduğunu belirten Atik , şöyle konuştu: "Dünyaca ünlü yazar Tolstoy şöyle diyor , Tüm muhteşem hikayeler iki şekilde başlar. ya bir insan bir yolculuğa çıkar , ya da şehre bir yabancı gelir. Siz her ikisini de yaptınız. Yola çıktınız , buraya geldiniz ,  Siirt  i tanıdınız ,  Siirt  imizin güzel insanlarıyla tanıştınız. Bizim için sizlerin burada olması gerçekten çok önemlidir. İlimize gelen tüm sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Biz unutulmuş bir şeyi sizin vasıtanızla bu gençlerimize hatırlattık. Umarım daha uzun sürer bu güzel çalışmalara hep birlikte imza atarız."

Atik ,  Siirt  in batıdan çok farklı gözüktüğünü , medeniyet ve sanatın bu topraklarda doğduğunu sözlerine ekledi.

AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay da festivalde emeği geçenleri kutlayarak , geçen sene ilki yapılan festivalde Siirtlilerin sanatla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =