Kayserinin Yeşilhisar ilçesi Soğanlı Mahallesi'nde bölgenin turizme kazandırılması amacıyla ilk  kez   sıcak   hava   balonları  havalandı.

haber7
0

Yeşilhisar ilçesi Soğanlı Mahallesi nde  Kayseri  Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi ortaklığında ilk  kez   sıcak   hava  balonu turu düzenlendi. Peribacaları ve bez bebekleri ile ünlü olan Soğanlı Mahallesi nde  sıcak   hava  balonuna Vali Şehmus Günaydın , Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç , Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve AK Parti  Kayseri  Milletvekili Taner Yıldız , Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke , Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın ve daire müdürleri bindi. Bölgede yaşayan Sebahat Arız (59) da ilk  kez   sıcak   hava  balonuna binmenin heyecanını yaşadı. Arız , Vali Günaydın ile birlikte  sıcak   hava  balonu ile havalandı.

Vali Şehmus Günaydın , "Hayırlı olsun. Ülkemiz için önemli bir girişim. Destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bizler Kayserimizin sahip olduğu turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için bütün imkanlarımızı seferber ettik. Bununla ilgili kurumlarımız çalışıyor. Bugün Erciyes Dağı ndaki kayak turizmi olsun , Kapuzbaşı şelaleleri olsun , Kaniş Karum olsun , bunlar önemli değerler. Bunlar inşallah istediğimiz noktaya geldikten sonra hem istihdam , hem de gelir anlamında bölgeye önemli katkılar sağlayacak" ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise ,  Kayseri  ye  sıcak   hava  balonu turizmini kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =