Fransız yedek parça perakendecisi Mister Auto tarafından yapılan araştırmada , El Paso , "trafik sıkışıklığının en az görüldüğü" ve New York "toplu taşımanın en gelişmiş olduğu" şehir oldu.

haber7
0

Kanada nın  Calgary  nin kenti , 100 şehir arasında yapılan araştırmayla , sürücüler için "dünyanın en  iyi   trafiğine  sahip"  şehri  oldu.

 

 

Fransız yedek parça perakendecisi Mister Auto , dünyanın önde gelen 100 şehrinin değerlendirmeye alındığı uluslararası çapta bir araştırmayla , en  iyi  ve en kötü trafiğe  sahip  şehirlerini belirledi.

Araştırmada 100 şehir , kişi başına düşen araç sayısı , ortalama trafik sıkışıklığı süresi , ölümlü trafik kazası oranı , yakıt , yol ve park ücretleri , toplu taşıma ve hava kalitesi gibi sürüş deneyiminin tüm yönlerine değinen çok sayıda kriterle kıyaslandı.

 

 

Buna göre , listenin ilk 5 sırasını  Calgary  , Dubai , Ottava , Bern , El Paso şehirleri oluştururken , Hindistan ın Maharaştra eyaletinin başkenti Mumbai ise son sırada yer aldı.

Dünyaca ünlü şehirlerden Brüksel 69 , Amsterdam 71 , Paris 72 , Dublin 76 , Londra 77 , Los Angeles 78 , Roma 79 , Napoli 81 , Milano 82 ve New York 87 inci sıradayken , İstanbul ise bu listenin 88 incisi oldu.

New York , toplu taşımanın en geliştiği şehir

El Paso , "trafik sıkışıklığının en az görüldüğü şehir" olarak öne çıkarken , "toplu taşımanın en gelişmiş ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =