Etiketler:

Yeni Askerlik Sistemi ile Er/Erbaş ile  Yedek  subaylara ilaveten ihdas edilen ve ilk olarak 1 Kasım’da uygulanmaya başlanan  Yedek  Astsubaylık eğitimleri sürüyor. Çeşitli birliklerimizde düzenlenen törenlerle  1948  Yede

haber7
0

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı başta olmak üzere değişen zaman , ihtiyaç ve imkanlar gibi etkenler de dikkate alınarak öngörülebilir olarak kurgulanan yeni sistemle oluşturulan  Yedek  astsubaylık , askerlik çağına gelen gençlerin yoğun ilgisini çekiyor.

Bunun yanı sıra Mehmetçiğe sağlanan harçlık ve ilave haklar da gençlerin kışlalarda ikinci altı ay için de kalma isteklerinin artmasına katkı sağlıyor.

Yeni Askerlik Sistemi ile Erbaş/Er ve  Yedek  subaylara ilaveten ihdas edilen  Yedek  astsubaylık ilk defa Kasım 2019 sınıflandırma döneminde uygulanmaya başlandı. Sevk işlemleri 1 Kasım da tamamlanan 10 bin 212  Yedek  astsubay adayı ise e-Devlet ve askerlik şubelerinden sevk evrakını alarak sınıf okuluna veya eğitim birliğine katılmak üzere sevk edildi.

Yedek astsubay adayları sınıf okulu ve eğitim merkezlerindeki eğitimlerini müteakip astsubay çavuş rütbesine nasbedilerek atandıkları birlik ve kurumlara katılacak , görevlerine başlayacaktır.

Yedek astsubaylar 2/3 yıl süreli yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlardan veya 4 yıl ve daha fazla süreli yüksek öğretim kurumu mezunlarından istekli olanlar arasından seçiliyor.

1948  Yedek  ASTSUBAY ADAYI YEMİN ETTİ 

Bugün yurt genelinde düzenlenen törenlerde halen eğitimleri devam eden 10 bin 222  Yedek  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =