İngiltere Başbakanı  Johnson  , Rusya'nın ülkede  seçimlere   müdahale  ettiğine dair bir kanıtı olmadığını belirtti.  Johnson  , konuya ilişkin parlamento raporunun yayımlanmamasını savundu.

haber7
0

İngiltere Başbakanı Boris  Johnson  , BBC Radyo da katıldığı programda , parlamento tarafından hazırlanan raporun 12 Aralık seçimleri öncesi kamuoyuna neden açıklanmadığı soruldu. 

 

 

Sürecin seyrinde gittiğini vurgulayan  Johnson  , sadece seçimden dolayı "prosedürleri değiştirmek için kesinlikle hiçbir neden görmediğini" söyledi. 

Johnson ,  Rusya  nın seçimlere müdahale ettiğine ilişkin iddialar konusunda da "Buna dair bir kanıt yok." dedi. 

 

 

Muhafazakar Partiye kaç Rus zengin tarafından bağışta bulunulduğu yönündeki soruya  Johnson  , "Muhafazakar Parti ye yapılan tüm bağışlar uygun şekilde incelendi ve kamuoyuna açıklandı. Bu gerçeği bizim önümüze getirmek için onu araştırma ekiplerinize bırakacağım. Hepsi orada." cevabını verdi.

RAPOR , 17 EKİM DE BAŞBAKANLIĞA GÖNDERİLMİŞTİ

Parlamento İstihbarat ve Güvenlik Komitesinin , Moskova nın Avrupa Birliği (AB) referandumuyla 2017 seçiminin sonucunu etkilemeye yönelik girişimlerine ilişkin istihbarat servislerinin sunduğu kanıtları içeren raporu , 17 Ekim de Başbakanlığa gönderilmişti.

Komitenin Başkanı Dominic Grieve , içeriğinin açıklanması için Başbakanlığın onayını bekleyen raporun 28 Ekim de yayımlanmasını umduğunu ancak bunun özellikle geciktirildiğini iddia ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =