Alman  Otomobil  üreticisi Volkswagen'in (VW) gelecek 5 yıl boyunca elektrikli ve hibrit otomobillerin yanı sıra dijital teknolojiler geliştirmek için 60  milyar   Avro   yatırım  yapacağı bildirildi.

haber7
0

Volkswagen , 2020-2024 dönemine ait  yatırım  planını açıkladı. Buna göre , şirket , 2024’e kadar elektrikli ve hibrit otomobillerin yanı sıra dijital teknolojiler geliştirmek için 60  milyar   Avro   yatırım  yapmayı planlıyor.

Açıklamada , söz konusu yatırımın şirketin 5 yıl içince arsa , tesis ve teçhizata yaptığı yatırımlar ile tüm Ar-Ge maliyetlerinin yüzde 40 ından biraz daha fazla olduğu belirtilerek , en son açıklanan planlamaya göre ise yüzde 36 lık bir artış olduğu kaydedildi.

Açıklamaya göre , 60  milyar  avronun yaklaşık 33  milyar  avrosu sadece elektrikli hareketlilik alanına yapılacak.

 Volkswagen , 75 elektrikli ve yaklaşık 60 hibrit  Otomobil  veya araç modeli üretecek. 2029’e kadar yaklaşık 26 milyon elektrikli  Otomobil  üretecek olan Alman şirket , söz konusu araçların 20 milyonunu şirketin modüler  Otomobil  platformunu (MEB) kullanılarak üretmeyi planlıyor. Şirket , 2029 a kadar da 6 milyon hibrit araç satmayı planlıyor. 

Öte yandan , Volkswagen , eski BMW yöneticilerinden 50 yaşındaki Markus Duesmann’un Audi nin üst yöneticisi (CEO su) olarak atandığını ve Duesmann’ın 1 Nisan 2020’de yeni görevine başlayacağını da duyurdu. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =