Beş ülkenin katılımıyla  İsrail  Hava Kuvvetleri'nin ev sahipliği yaptığı ve iki yılda bir düzenlenen Mavi Bayrak hava tatbikatı sona erdi. Tatbikata F-35 savaş uçakları da ilk  kez  katıldı.

haber7
0

Beş ülkenin katılımıyla  İsrail  Hava Kuvvetleri nin ev sahipliği yaptığı ve iki yılda bir düzenlenen Mavi Bayrak hava tatbikatı sona erdi. Tatbikata F-35 savaş uçakları da ilk  kez  katıldı.

3-14 Kasım tarihleri ​​arasında Eilat ın kuzeyindeki Uvda Hava Kuvvetleri üssünde gerçekleştirilen tatbikata , farklı hava kuvvetlerinden 800 teknik ve idari personel katıldı.

Hava üssü , Negev Çölü nde filo eğitimine ev sahipliği yapıyor ve çok sayıda hava mürettebatını eğiten gelişmiş bir merkeze sahip.

ÜRDÜN DE KATILDI

Tatbikatın katılımcıları arasında olmamasına rağmen Ürdün de Mavi Bayrak a katıldı. Ürdün den havalanan F-16 lar  tatbikat  süresinde  İsrail  hava sahasında diğer uçaklarla birlikte uçtu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: KOKPİT AERO Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =