Bitlis'te terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda araziye gizlenmiş gıda ve yaşam malzemeleri ile  patlayıcı  madde bulundu.

haber7
0

Bitlis in Mutki ilçesinde terör örgütü PKK ya yönelik operasyonda araziye gizlenmiş gıda ve yaşam malzemeleri ile  patlayıcı  madde bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre , İl Jandarma Komutanlığı unsurlarının çalışmaları sonucu Mutki kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarına  ait  yaşam malzemesinin bulunduğu tespit edildi.

Açıklamada , şunlar kaydedildi:

"14 Kasım itibarıyla Şehit Güvenlik Korucusu Rıfat Kaya-109 Operasyonu başlatılmıştır. Operasyon kapsamında 14 Kasım da araziye gizlenmiş vaziyette 300 kilogram gıda ve muhtelif yaşam malzemeleri ile 500 gram plastik  patlayıcı  madde  ele  geçirilmiştir. Delil niteliği taşıyanlara malzemelere cumhuriyet savcısının talimatıyla el konulmuş , diğer malzemeler ise yerinde imha edilmiştir."

Açıklamada , güvenlik güçlerinin bölge halkının da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla kent genelinde operasyonlarını artırarak terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceği vurgulandı.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =