İngiltere'nin başkenti Londra'da 6 McDonald's mağazasının  çalışanları  ücretlerinin saat başı 15 sterline yükseltilmesi ve işverenle yaptıkları anlaşmalarda iş güvencelerinin artırılması talebiyle grev

haber7
0

İngiltere de  McDonald  s çalışanları ücretlerinin artırılması için  greve  gitti.

Başkent  Londra  da 6  McDonald  s mağazasının çalışanları ücretlerinin saat başı 15 sterline yükseltilmesi ve işverenle yaptıkları anlaşmalarda iş güvencelerinin artırılması talebiyle  greve  başladı.

Sayıları 100 ü bulan  McDonald  s çalışanları , Başbakanlık konutunun da bulunduğu Downing Caddesine kadar ellerindeki dövizlerle yürüdü. Protestocular ,  McDonald  s tarafından sendikalarının tanınması ve ücret görüşmelerinin bağlı bulundukları sendika ile yapılması talebinde bulundu.

İngiltere de herhangi bir işçi sendikasını tanımayan  McDonald  s , çalışanlarının büyük kısmını saati 8 ,21 sterlin olan asgari ücretle istihdam ediyor.

Özellikle  Londra  daki  McDonald  s personeli tam zamanlı çalışmalarına rağmen kiralarını bile ödeyemediklerinden yakınıyor. 

McDonald s tarafından yapılan açıklamada ise çalışanların tamamına çalışma saatlerine ilişkin garanti verildiği , toplam 130 bin çalışandan çok küçük bir kısmının  greve  katıldığı belirtildi.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =