Spor  turizmine yönelik konuların tüm paydaşlarla masaya yatırıldığı  Türkiye   Spor   Turizmi  Çalıştayı’nda ülkemizin bu alandaki potansiyelini harekete geçirmek için yapılacaklar tartışıldı.

haber7
0

Antalya’da düzenlenen organizasyonun kapanış konuşmasını yapan Gençlik ve  Spor  Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ,  Spor  turizminin katkısıyla Türkiye’nin global turizm pazarında etkinliğinin artacağını vurguladı.

Antalya ,‘Sporda Marka Ülke Türkiye’ vizyonu doğrultusunda önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. 10-13 Kasım arasında Belek’te düzenlenen ve bilim insanları , kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri , sektör temsilcileri , belediyeler ve sivil toplum kuruluşları gibi bütün paydaşların katıldığı Türkiye  Spor   Turizmi  Çalıştayı’nda , ülkemizin bu alandaki potansiyelini harekete geçirmek yapılabilecekler konuşuldu.

Artık Türkiye , en üst düzey uluslararası  Spor  organizasyonları için “Doğal Aday” olma niteliğine kavuşmuştur.

Tesisleşme adına atılan büyük adımların  Spor  turizmine büyük destek sağlayacağını belirten Kasapoğlu şöyle konuştu: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde özellikle son 17 yılda çok ciddi bir atılım gerçekleştirdik. Hamdolsun bugün Türkiye , en prestijli organizasyonlar için gerekli olan bütün altyapıya ve imkanlara sahip… Atılan adımlarla artık Türkiye , en üst düzey uluslararası organizasyonlar için “Doğal Aday” olma niteliğine kavuşmuştur. Gayretlerimiz , önümüzdeki süreçte katlanarak artacak ve bugünkü çalıştay ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =