Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) , 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk defa uygulanacak  ara   tatilde  öğrencilerin yapabileceği 180'e yakın  etkinlik  çeşidi belirleyip , bunları internet sitesinde topladı.

haber7
0

2019-2020 eğitim öğretim yılında birinci dönem  ara  tatili 18-22 Kasım tarihleri arasında olacak. Öğrenciler hafta sonu tatilleri de dahil edildiğinde toplam 9 günlük tatilin ardından 25 Kasım’da tekrar ders başı yapacak. Bakanlık ,  ara  tatil döneminde öğrencilerin velileriyle birlikte yapabileceği etkinlikleri 16 ana başlık altında belirledi. Bunlar gezi , sağlık ve çevre , doğa , bilgi ve teknoloji , iletişim , okuryazarlık , sanatsal faaliyetler , sportif faaliyetler , araştırma ve gözlem , oyun oynama ve bulmaca çözme , sosyal sorumluluk , günlük yaşam becerileri , el sanatları , bilim , yardımlaşma , kariyer planlaması ve aile günü olarak sıralandı. 81 ildeki milli eğitim müdürlükleri , bu ana başlıkları dikkate alarak kendi illerinin özellikleri doğrultusunda  180  e yakın  etkinlik  çeşidi belirledi. Öğrenciler ile velilerin , bu etkinlikler hakkında bilgi alıp , seçim yapabilmesi için aratatil.meb.gov.tr  başlıklı bir internet sitesi de oluşturuldu.

 

 

YAZ TATİLİNDE UNUTMA ALIŞKANLIĞINI ORTADAN KALDIRACAĞIZ

DHA’ya açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük ,  ara  tatil uygulamasının 2023 eğitim vizyonu içerisinde yer aldığını belirterek , "Yaz tatilinin çok uzun olması tarım toplumundan kalan bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =