Barcelona ve Valencia altyapılarında oynadıktan sonra Lille'e transfer olan 17 yaşındaki  milli   oyuncumuz  Ferhat Çoğalan'ın babası Sedat Çoğalan , Luis Campos'un kariyer planının kendilerini etkilediğini anlattı.

haber7
0

Türkiye U17  milli  Takımımızın en önemli oyuncularından biri olan Ferhat Çoğalan ın babası Sedat Çoğalan , oğlunun neden Valencia dan Lille e transfer olduğunu açıkladı.

 

 

Radio Marca Valencia ya konuşan Sedat Çoğalan , "Valencia da çok mutluyduk. Bunu her zaman söylüyoruz. Valencia altyapısından hocası Rufete , Ferhat Çoğalan için çok şey yaptı. Fakat , ayrılığı da Rufete ve Amadeo Salva nın hatasıydı. Onun için çok iyi proje istedim. Longoria ve Alemany , altyapı projelerini değiştirdi. Biz orada mutluyduk ancak Ferhat ın geleceğini düşünmek zorundaydık." ifadelerini kullandı.

"LİLLE İN KARİYER PLANI , MUAZZAMDI"

 

 

Sportif direktör Mateu Alemany ile problem yaşadıklarını söyleyen Sedat Çoğalan , "Valencia , kalbimizdeki kulüp. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Ayrılmak istemiyorduk. Alemany ile bu konuyu görüştük. Biz para için Valencia dan Lille e gitmedik. Fakat , Lille in Ferhat için sunduğu kariyer planı , muazzamdı." diyerek sözlerini kullandı.

"LUIS CAMPOS , ANAHTAR KİŞİ"

Lille Sportif Direktörü Luis Campos un transferdeki anahtar isim olduğunu söyleyen Sedat Çoğalan , "Luis Campos , sürekli bizimle temas kurdu. Dünya futboluna birçok yıldız ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =