Etiketler:

 PKK  ve uzantılarının saflarında 2001-2018 yılları arasında öldürülen 4 bin 829 örgüt üyesiyle ilgili yapılan araştırma çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Buna göre , teröristler , örgüt

haber7
0

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkan Yardımcısı İhsan Erdoğan , Türkiye’de HPG , Suriye’de YPG , İran’da YRK ve Irak’ta YBŞ adıyla faaliyet yürüten örgütlerin tek merkezden , PKK/KCK tarafından yönetildiğini ortaya koyan önemli bir çalışmaya imza attı. Erdoğan , Ocak 2001 ve Eylül 2018 yılları arasında etkisiz hale getirilen toplam 4 bin 829 (HPG 3 bin 211 , YPG bin 538 , YRK 35 , YBŞ 45) teröriste ait biyografik , demografik ve coğrafi verileri inceledi. Böylece sözde farklı isimli örgütler bünyesinde faaliyet yürüten teröristlerin profillerinin benzer ve ortak yönleri ortaya konuldu.

 

 

19 KATEGORİDE ÖRGÜT

Erdoğan , Polis Akademisinde yüksek lisans tez konusu da olan ve örgütlere ait internet sitesi , sosyal medya adresi ve açık kaynaklardan elde edilen bilgilerle hazırladığı analizleri “PKK/KCK Terör Örgütü: İran , Irak , Suriye Silahlı Yapılanması” ismiyle kitaplaştırdı. Kitaptaki bilgilere göre , söz konusu militanlarla ilgili “Kod Adı-Adı-Soyadı-Cinsiyeti-Doğum Yılı-Doğduğu Ülke-Doğduğu Şehir-Örgüte Katılım Tarihi-Öldüğü Tarih” gibi 19 ayrı kategoride veri tabanı oluşturuldu.

 

 

EN FAZLA 2017’DE ÖLDÜRÜLDÜ

Yapılan analiz ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =