Türkiye'den giden ekipler , Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü YPG/PKK'dan kurtarılan Suriye'nin sınır ilçesi  Tel  Abyad'da  yol  ve  elektrik   hizmeti  vermek için çalışmalarını s

haber7
0

Türkiye den giden ekiplerce , Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü YPG/PKK dan kurtarılan Suriye nin sınır ilçesi  Tel   Abyad  da  yol  ve  elektrik   hizmeti  için çalışmalar devam ediyor.

 

 

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre , Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütlerinin işgalinden kurtarılan  Tel   Abyad  da hayatın normale dönmesi için kamu  hizmeti  veriliyor.

Şanlıurfa Valiliği İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi nezaretinde sınır ötesinde görev yapan kamu kuruluşları , çeşitli altyapı hizmetlerine yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

Karayolları ekiplerince Akçakale Sınır Kapısı ile  Tel   Abyad  şehir merkezi arasındaki 10 kilometrelik kara yolu da onarıldı. Yaklaşık 50 ton sıcak karışım asfaltın kullanıldığı çalışmalar sonucu uzun yıllardır bakım görmemiş olan kara yolu , yama ve serim çalışmalarının ardından kullanılabilir hale getirildi. 

Tel  Abyad  da yaşanan enerji sorununu çözmek için de sahada çalışmalarını sürdüren İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi , TEİAŞ marifetiyle ilçeye enerji sağlayan trafo merkezi ile dağıtım hatlarında onarım çalışmalarını tamamlayarak test çalışmalarını yaptı. Arızaların giderilmesinin ardından şehre  elektrik  verilmesi planlanıyor.

Öte yandan , kısa bir süre önce de Resulayn da , ilçenin içme suyu ihtiyacının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =