Terör örgütü PKK'nın kış üstlenmesine yönelik Ağrı'da düzenlenen ve 15 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyon sürüyor. Operasyonda , teröristlerce kullanılan 3 farklı sığına

haber7
0

Ağrı da , terör örgütü PKK nın kış üstlenmesine yönelik gerçekleştirilen "Kıran-4" operasyonu çerçevesinde düzenlenen ve 15 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda , 5 kalaşnikof tüfek , 10 el bombası ve çok  sayıda  mühimmat  ele  geçirildi.

 

 

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre ,  Ağrı  , Iğdır , Kars ve Erzincan da terör örgütü PKK nın kış üstlenmesinin önlenmesi ve kış öncesi bölgede eylem yapma hazırlığında olan teröristlerin yakalanması ya da teslim olmamaları halinde etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan "Kıran-4" operasyonu devam ediyor.

Zırhlı birlikler ile polis ve korucuların da desteğiyle yürütülen operasyonun  Ağrı  ayağı ise İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde "Kıran-4 Şehit Jandarma Er Oktay Gümüş" adıyla sürdürülüyor.

 

 

Seçkin askeri birliklerin katılımıyla  Ağrı  Dağı bölgesinde 6 Kasım da başlatılan hava destekli operasyonda 7 Kasım da 8 terörist , 9 Kasım da da 7 teröristin etkisiz hale getirilmesi sonrası bölgede arama tarama çalışmaları başlatıldı.

Güvenlik güçlerine  ait  bomba arama köpeklerinin de katıldığı arama tarama faaliyetlerinde , teröristlerce kullanılan 3 sığınak ve barınak tespit edildi.

Mehmetçik tarafından imha edilen söz konusu sığınak ve barınaklardaki aramalarda , teröristlere  ait  5 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =