İstanbul'da suya yapılan yüzde 20'lik zamma ilişkin açıklama yapan İBB Başkanı  Ekrem   İmamoğlu  , "Her yıl Türkiye'nin koşullarına göre hareket etmek zorundayız." dedi.

haber7
0

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Ekrem   İmamoğlu  , suya yapılan yüzde 20 lik zamma ilişkin açıklamalarda bulundu. 1 Aralık tan itibaren geçerli olacak zammın kaynağının ülkedeki bütün istatistiklerin karşılığı olduğunu belirten  İmamoğlu  , "Her yıl Türkiye nin koşullarına göre hareket etmek zorundayız." dedi.

 

 

"İNDİRİM MANTIKSIZ SİTEME OTURMUŞ" İmamoğlu su zammına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Biz Ocak , Şubat , Mart ayında bir kampanya yürüttük. Suyun da indirimli olması konusunda ortaya bir mekanizma sunduk. Tabii biz 18 günlük süreçte ulaşıma indirim yapınca ardından da o zamanki mevcut ara yönetim kendilerince indirimli bir süreç tanımladılar. Sistematiği yanlış kuruldu. Onu giderme konusunda talepte bulunduk. Niye? Az kullanan , gelir seviyesi düşük insanlara sağladığımız fayda yüz üzerinden 20 ise , çok kullananlara yüz üzerinden 40 daha fazla indirim sağlamışız. Bu mantıksız bir sisteme oturmuş.

 

 

"İSKİ NİN EN BÜYÜK MALİYETİ ENERJİ" İkincisi de , bir zammın kaynağı vardır. Zam yaparken insanlara açıklamak zorundasınız. Nedenini sorarlar. Birincisi vaatlerimizin üzerinden yılbaşından itibaren bir yıl geçmiş olacak , bizim konuştuğumuz zam 2020 nin fiyatları olacak. 2020 nin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =