İstanbul'da sokakta cesedi  bulunan  eski  İngiliz  askeri istihbarat görevlisi Edward Le Mesurier'in ölümüne ilişkin İsveç vatandaşı eşi Emma Hedvig Christina Winberg'in polise verdiği ifadede ,  eşinin  yakla

haber7
0

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince dün sabah Tophane de cesedi  bulunan  Le Mesurier in (48) ölümüne ilişkin soruşturma sürüyor.

 

 

Polis , Le Mesurier in eşi Winberg in (39) ifadesine başvurdu. Winberg in ifadesinde ,  eşinin  bir süredir psikolojik rahatsızlık yaşadığını , yaklaşık 15 gün önce kendisine intihar etmeyi düşündüğünü anlattığı öğrenildi.

İsveç vatandaşı Winberg , olay günü  eşinin  uyku ilacı kullandığını ve olayın sabaha karşı kendisi uyurken gerçekleştiğini , eve yabancı bir kişinin girip çıkmadığını da dile getirdi.

 

 

Eşinin son dönemde aşırı stres nedeniyle psikolojik ilaç ve uyku ilacı kullanmaya başladığını anlatan Winberg , ifadesinde şunları söyledi:

"2-3 gün önce Adalar da  bulunan  evde yine aşırı strese bağlı rahatsızlığı nedeniyle iğne ve ilaç tedavisi alarak sağlık kuruluşuna yakın olma amacıyla homeofis olarak kullandığı bu adrese geldik. Akşamüstü eski bir arkadaşımızla görüştük. 19.00 sıralarında eve geldik ve bir daha dışarı çıkmadık. Bulunduğumuz binanın kapısında şifreli sistem mevcut ve şifreyi ikimizin dışında kimse bilmiyor. Eşim 02.30 da uyku ilacı aldı ve yattı. Ben 04.30 da yatak odasına gittiğimde eşim uyandı ve bana da uyku hapı isteyip istemediğimi sordu. Ben de isteyince eşim hap ve suyu getirdi. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =