'Bitcoin Safiye' olarak tanınan Safiye Gökçe Yüce'nin Aydın'da tutuklanmasının ardından Marmaris'te de bilgisayar dükkanı sahibi K.Ö.'nün de benzer yöntemle  Milyonluk  vurgun yaptığ

haber7
0

Aydın da kendisini ekonomist-broker olarak tanıtıp farklı meslek gruplarından çok sayıda kişiyi  Bitcoin  karşılığı yaklaşık 60 milyon lira dolandırdığı iddia edilen ve mağdurların  Bitcoin  Safiye adını taktığı Safiye Gökçe Yüce nin yakalanıp , tutuklamasının ardından benzer bir olayın da Marmaris te yaşandığı ortaya çıktı.

Marmaris in popüler alışveriş merkezinde bilgisayar ve bilgisayar yedek parça dükkanı bulunan K.Ö. , iddiaya göre , 5 yıl önce zengin arkadaşları aracılığıyla  Bitcoin  işine girdi. K.Ö. , 2 yıl boyunca aralarında döviz bürosu sahibi , esnaf , turizmci ve iş insanları bulunan çok sayıda kişiden yüksek kar payı vaadiyle para topladı. İlk zamanlar para aldığı kişilerin ,  Bitcoin  karşılığı yüksek gelir etmesini sağlayan K.Ö. , 3 yıl önce ise dükkanını kapatıp ,  ortadan  kayboldu.  Milyonluk  vurgun yapıp sırra kadem basan K.Ö. ye para verenler , dükkanın kapalı olduğunu görüp , telefonlarına da yanıt alamayınca dolandırıldıklarını anladı.

Mağdurlar , K.Ö. yü bulmak için seferber oldu ancak sonuç alamadı.

Farklı illerde de aynı yöntemle çok sayıda kişiyi dolandırdığı öne sürülen K.Ö. ye mağdurlardan İ.A. , Marmaris 1 inci Asliye Hukuk Mahkemesi nde alacak davası açtı.

MARMARİS İ TERK ETTİ

Mahkeme ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =