Ekonomi ve finans dünyasının etkili gazetesi FT'de (Financial Times) 135 yıl sonra  genel   yayın   yönetmeni  koltuğuna ilk  kez  bir  kadın  oturacak. Lübnan asıllı Roula Khalaf , yeni görevine 1 Ocak'ta başlıyor.

haber7
0

Roula Khalaf , 14 yıldır gazeteyi yöneten Lionel Barber’ın yerine  Financial   Times  ın yeni  genel   yayın  yönetmeni olarak atandı. Lübnan doğumlu  kadın  gazeteci Khalaf , ABD deki ünlü Columbia University , Syracuse University i bitirdi. Mesleğe FT nin Afrika muhabiri olarak başlayan Khalaf , 2016’dan beri ,  yayın  yönetmen yardımcısıydı.

 

 

24 yıldır FT de görev yapan Khalaf , Haber merkezinin stratejik planlamasından sorumluydu.

Son olarak dijitalde 1 milyon para ödeyen aboneyi aşan FT nin küresel ticarete odaklanan hizmeti olan ‘Trade Secrets’ (Ticaret Sırları) gibi girişimleri başlatan ismi olarak biliniyordu.

 

 

Khalaf 1884’te kurulan gazetenin ilk  kadın   genel   yayın  yönetmeni olacak. Khalaf gazetedeki kariyeri süresince FT nin 100 kişilik yabancı muhabirler ağının yönetimi , 2011’deki Irak savaşı ve Arap Baharı sırasında Orta Doğu kaynaklı haberlerin yönetilmesi gibi görevler üstlendi."KALİTELİ GAZETECİLİĞE DEVAM EDECEK" FT’yi 2015 de satın alan Japon Nikkei Grubu’nun başkanı Tsuneo Kita , Khalaf’ın gazetedeki 24 yıllık kariyeri boyunca “dürüstlüğünü , kararlılığını ve sağlam yargısını” kanıtladığını söyledi. Kita , “Khalaf’ın FT nin kaliteli gazeteciliği korkusuzca ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =