Çin  , ABD ve İngiltere'nin  Hong   Kong  Özel İdare Bölgesi'ndeki protestolarda yaşanan şiddet olayları üzerine yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

haber7
0

Hong  Kong  da yayın yapan South China Morning News gazetesinde yer alan habere göre , Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Gıng Şuang , Washington ve Londra nın protestolar sırasında yaşanan olaylarla ilgili kaygılarını dile getirmesini eleştirerek , "Riyakar adalet çağrıları onların çifte standartlarını ve suiniyetlerini ortaya koyuyor." dedi.

İtidal çağrılarını "iki yüzlü tavır" olarak niteleyen Gıng , "Nefret dolu Vandalizm ,  Hong   Kong  vatandaşları arasında yaygın paniğe ve endişeye yol açmıştır. Eğer ABD ve İngiltere gibi ülkeler iddia ettikleri gibi şiddete karşılarsa , sivilleri hedef alan böylesi eylemleri neden sert biçimde kınamıyor?" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Dışişleri Bakanlığının  Hong   Kong  ofisinden yapılan açıklamada da son dönemdeki protestoların barışçı toplantı ve ifade özgürlüklerinin sınırlarını aştığı vurgulanarak , şunlar kaydedildi:

"Bazı ABD li ve İngiliz siyasetçilerin , isyancıların çılgın ve insanlık dışı şiddet eylemlerini , polisin kaosu önlemeye ve kanunu korumaya yönelik çabalarıyla bir tutması , bir kez daha şiddete başvuran suçluları desteklediklerini , onlarla suç birliği yaptıklarını kanıtlamaktadır." 

ABD NİN AÇIKLAMASI

ABD Dışişleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =