Siirt'te bu yıl ikincisi düzenlenen "Uluslararası  Siirt   Kısa   Film  Festivali" başladı.

haber7
0

Siirt te bu yıl ikincisi düzenlenen "Uluslararası  Siirt  Kısa Film Festivali" başladı.  Siirt  Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonun da düzenlenen , Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi Derneğince organize edilen ,  Siirt  Valiliği ,  Siirt  Üniversitesi ve Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından desteklenen festivale tanınmış yönetmenler , dizi ve sinema oyuncuları , yapımcı ve senaristler konuk oluyor.

Festivalin açılış programında konuşan  Siirt  Valisi Ali Fuat Atik , bu yıl ikincisi düzenlenen  Siirt  in imajını olumlu yönde etkileyeceğini belirtti.

Türkiye ve yurt dışından kurmaca , belgesel , animasyon ve deneysel kategorilerinde 435  Kısa   Film  arasından finale kalan 32 si derece için yarışacak.

Siirt in köklü tarih ve medeniyete sahip bin yıllık kadim bir kent olduğunu ifade eden Atik , şöyle konuştu: "Geçen sene  Siirt  te eksik olan kültür ve sanat faaliyetlerini başlatmak adına bir sinema  Festivali  başlattık. Allah nasip etti bu yıl 2.  Uluslararası   Siirt   Kısa   Film   Festivali  ni başlattık. Geçen sene olduğu gibi bu sene de başarılı geçeceğine , olumlu sonuçlar alacağımıza yürekten inanıyoruz. Dışarıdan gelen sanatçılarımızın belki kafasında  Siirt  ile ilgili olumsuz imaj var , biz işte bu festival sayesinde sizleri Siirtlilerle buluşturarak bu imajımızı yıkmayı hedefledik. Artık terörle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =