Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan , 'fidan dikme etkinliğine' ilişkin yapılan açıklamada , "Çorum , Guinness  Rekorlar  kitabına adını altın harflerle yazdırdı.

haber7
0

TARIM ve Orman Bakanlığı ndan , fidan dikme etkinliğine  ilişkin yapılan açıklamada , " Çorum , Guinness  Rekorlar  kitabına adını altın harflerle yazdırdı. 232 bin 647 adet fidan ile Endonezya ya ait olan 1 saatte en fazla fidan dikme dünya rekoru , bugün Çorum da 3 bin kişinin katılımı ile dikilen fidanlarla Türkiye adına tescil ettirildi" denildi.

 

 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre , dün 81 ilde 2023 noktada gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğinin önemli noktalarından biri de Çorum oldu. Çorum Guinness  Rekorlar  kitabına adını altın harflerle yazdırdı. Bu kapsamda , 232 bin 647 adet fidan ile Endonezya ya ait olan "1 saatte en fazla fidan dikme" dünya rekoru , bugün Çorum da 3 bin kişinin katılımı ile dikilen fidanlarla Türkiye adına tescil ettirildi. Öte yandan , bugün Orman Genel Müdürlüğü nde düzenlenecek basın toplantısında , Guinness yetkilileri tarafından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ye tescil belgesinin takdim edileceği öğrenildi. Bakan Pakdemirli , basın toplantısında Çorum da dikilen fidan sayısını da açıklayacak.

 

 

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =