Bolivya  Genelkurmay Başkanı Williams Kaliman , ülkedeki şiddet olaylarının önüne geçebilmek adına silahlı kuvvetlerin polisle ortak operasyonlar düzenleyeceğini açıkladı.

haber7
0

Bolivya Genelkurmay Başkanı Williams Kaliman , düzenlediği basın toplantısında , polisin güvenliği sağlamak için ordudan yardım istediğine dikkati çekerek , "Silahlı Kuvvetler ,  Bolivya  ailesine kan ve yas dokunmasın diye , polisle ortak operasyon kararı almıştır." ifadesini kullandı.

 

 

AA nın haberine göre; Kaliman ın açıklamasından önce La Paz Polis Şefi Albay José Barrenechea ,  Bolivya  Devlet Başkanlığı Binası Casa Grande del Pueblo nun bulunduğu Murillo Meydanı nda orduya müdahale çağrısında bulunmuştu.

Öte yandan , ülkeyi erken seçime götürmek üzere geçici devlet başkanlığı görevini üstlenmesi beklenen muhalif Senato Başkan Yardımcısı Jeanine Anez de yayımladığı video ile orduyu müdahaleye çağırmıştı.

 

 

BOLİVYA DAKİ KRİZ

Bolivya da 20 Ekim de düzenlenen başkanlık seçimlerinin ardından , muhalefet seçimlerde "hile" yapıldığını iddia etmiş ve taraflar karşılıklı olarak destekçilerini sokak gösterilerine çağırmıştı.

Tartışmalı seçim sonuçlarının ardından günlerdir seçimlerin iptal edilmesini ve tekrar seçime gidilmesini isteyen muhalifler , Evo Morales in yeniden seçim yapılacağı duyurusunun ardından , Morales in katılmadığı seçimler düzenlenene kadar protestoların devam edeceğini açıklamıştı.

Morales , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =