Fiat Chrysler Automobiles , PSA ile yapılacak birleşmenin ardından  Alfa  Romeo'nun ürün gamını yenileyecek. Firmanın projeleri arasında bulunan iki modele ek olarak sevilen hatchback Giulietta da üretimden kalkacak.

haber7
0

Küçük hatchback Mito ve oldukça düşük satış rakamlarına sahip olan 4C coupe ve roadster ın üretimden kaldırılması ile birlikte firmanın gamında sadece 3 araç kalmış durumda: Giulia Sedan , Stelvio SUV ve Giulietta hatchback.

FCA in yeni planları arasında  Alfa  nın 8C Coupe ismini verdiği 700 beygir gücünü aşacak spor otomobil projesi bulunmuyor. Bu sebeple firmanın bu girişimi iptal edilmiş durumda. 2010 yılında çıkış yapan Giulietta nın ise önümüzdeki seneden itibaren üretimden kalkacağı iddia ediliyor.

Giulia ve Stelvio  nun  Çin pazarında satışa sunulması beklenen uzun aks aralığına sahip versiyonları da iptal edilen projeler arasında. Firmanın gelecekte bir kompakt bir de küçük SUV üreteceği belirtiliyor.

Giulia ve Stelvio ise 2021 yılında ufak bir makyaj operasyonundan geçecek.  Alfa  nın yol haritasında görülen kompakt SUV 2021 yılında , küçük SUV ise 2022 yılında bizlerle olacak.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =