Dost ve Kardeş Müslüman ülke  Bangladeş  ABD ve Rusya'nın ürettiği hava füze savunma sistemi yerine , Türkiye’nin milli imkanlarla ASELSAN ve Roketsan tarafından geliştirilen ilk 'Orta İrtifa Hava Savunma

haber7
0

Dost ve Kardeş Müslüman ülke  Bangladeş  ABD ve Rusya nın ürettiği hava füze savunma sistemi yerine , Türkiye nin milli imkanlarla ASELSAN ve Roketsan tarafından geliştirilen ilk Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi olan HİSAR-O yu seçti.  HİSAR-O nun henüz Türk Silahlı Kuvvetleri Komutanlığı envanterine girmeden  Bangladeş  ten sipariş almış oldu.

Türkiye son yıllarda , askeri silah sanayinde büyük ivme kazandı. Başta Aselsan olmak üzere Türk şirketlerinin ürettiği askeri silah ve araçlara artık yabancı ülkelerden talep yağıyor.

Dost ve kardeş  Bangladeş  , ABD ve Rusya nın ürettiği hava füze savunma sistemleri yerine Türkiye nin ürettiği HİSAR-O yu  tercih  etti.

Southasian Monitor un haberine göre , HİSAR-O , henüz Türk Silahlı Kuvvetleri Komutanlığı envanterine girmeden dost ve kardeş  Bangladeş  ten sipariş almış oldu.

Bangladeş , Rus Pechora 2M Orta Menzilli Hava Savunma Sisteminin yerine , ASELSAN ve Roketsan tarafından geliştirilen HİSAR-O Hava Savunma Sistemi ni  tercih  etti. HİSAR-O , sabit ve döner kanatlı hava araçlarının , seyir füzelerinin , insansız hava araçlarının ve havadan karaya atılan füzelerin imhasını gerçekleştirebiliyor.

HİSAR-O NUN ÖZELLİKLERİ

HİSAR-O , sabit birliklerin ve kritik tesislerin hava savunması kapsamında sabit ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =