F-35 savaş uçaklarında kullanılan yüksek teknolojik kaskta  Ölümcül  bir  hata  tespit edildi. Pentagon sorunun çözümü için anında harekete geçti. Öte yandan Rus Hava Kuvvetleri'nin

haber7
0

F-35 pilotları tarafından kullanılan kask ekranındaki  hata  , çok düşük ışık koşullarında uçarken yeşil bir parıltı oluşturuyor ve uçak gemilerine yapılan gece inişlerinde kısıtlamalar getiriyor. Dünyanın en yüksek teknoloji kaskında yaşanan soruna çözüm bulunduğu iddia edildi. Lockheed Martin , geleneksel sıvı kristal ekranların yerine yeni organik ışık yayan diyotlar takarak kaskların değiştirilmesi kararlaştırılırdı.  hata  Pentagon un test ofisi tarafından "ilk öncelikli" düzeltmesi gereken  hata  olarak sınıflandırıldı.

 

Pentagon , F-35 kaskının dudak uçuklatan fiyatını açıkladı

"ÇÖZÜM BULUNDU" İDDİASI

 

Tarihteki en pahalı savaş uçağı F-35 i uçuran pilotlar tarafından kullanılan , dünyanın en yüksek teknoloji kaskında yaşanan ekran parlamasına çözüm bulunduğu iddia edildi.

KASKLARIN DEĞİŞTİRİLMESİ KARARLAŞTIRILDI

Savunma devi Lockheed Martin , kasktaki ekranların F-35 Ortak Program Ofisi tarafından yeniden tasarlanması için sözleşme imzaladı ve geleneksel sıvı kristal ekranların yerine yeni organik ışık yayan diyotlar takarak kaskların değiştirilmesi kararlaştırılırdı.

DEĞİŞİM MALİYETİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =