F-35 pilotları tarafından kullanılan kask ekranındaki  hata  , çok düşük ışık koşullarında uçarken yeşil bir parıltı oluşturuyor ve uçak gemilerine yapılan gece inişlerinde kısıtlamalar getiriyor. Dünyan

haber7
0

F-35 pilotlarının kullandığı son teknoloji kasklarda kritik bir  hata  yaşandığı , bu hatanın inişlere kısıtlamalar getirdiği bildirildi. Dikkat dağıtıcı yeşil parıltı o kadar kritik görülüyordu ki , uçak gemilerine bazı gece inişlerinde kısıtlamalar getirildi ve  hata  Pentagon un test ofisi tarafından "ilk öncelikli" düzeltmesi gereken  hata  olarak sınıflandırıldı.

"ÇÖZÜM BULUNDU" İDDİASI

Tarihteki en pahalı savaş uçağı F-35 i uçuran pilotlar tarafından kullanılan , dünyanın en yüksek teknoloji kaskında yaşanan ekran parlamasına çözüm bulunduğu iddia edildi.

KASKLARIN DEĞİŞTİRİLMESİ KARARLAŞTIRILDI

Savunma devi Lockheed Martin , kasktaki ekranların F-35 Ortak Program Ofisi tarafından yeniden tasarlanması için sözleşme imzaladı ve geleneksel sıvı kristal ekranların yerine yeni organik ışık yayan diyotlar takarak kaskların değiştirilmesi kararlaştırılırdı.

DEĞİŞİM MALİYETİ DÜŞÜNDÜRÜYOR

Program Yöneticisi Jim Gigliotti , "F-35 Ortak Program Ofisi ve  ABD  Donanması müşterimizle ortak olarak kask teknolojisini geleneksel LCD den Organik LED sistemine geçirmek için çalışıyoruz" dedi.

Lockheed Martin , değişiklik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =