Rus Hava Kuvvetleri'nin beşinci nesil savaş uçağı Su-57 , test aşamalarını tamamlayarak  Seri   üretime  girdi. Fabrikadan çıkacak ilk  Seri  imalat Su-57’nin yıl sonunda hizmete girmesi bekleniyor.

haber7
0

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov , Haziran ayında yaptığı açıklamada , Rusya Savunma Bakanlığı nın Sukhoi şirketi ile yaptığı sözleşme kapsamında 76 adet Su-57 çok amaçlı avcı uçağı alacağını bildirmişti. Açıklama esnasında , siparişi verilen 76 adet Su-57 jetinin 2028 yılına kadar Hava Kuvvetlerine teslim edileceği de belirtilmişti.

SERİ ÜRETİM BAŞLADI

Bu kapsamda Su-57 savaş uçaklarının üretiminin gerçekleştirildiği tesisi ziyaret eden Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Alexei Krivoruchko , ilk  Seri  üretim Su-57 savaş uçağının Rusya Hava ve Uzay Kuvvetleri ne teslim edilmeye hazır olduğunu açıkladı.

İLK İKİ UÇAK YIL SONUNA YETİŞTİRİLECEK

Su-57 ler Komsomolsk-on-Amur Fabrikası nda üretiliyor. Bu uçakların imalat numaraları 51001 ve 51002 olan uçaklar (gövdede 01 ve 02 yazıyor). Uçakların test ve teslimat süreçleri yıl sonuna kadar tamamlanacak.

SU-57 NİN ÖZELLİKLERİ

Rus Sukhoi firması tarafından geliştirilen Su-57 , hava-hava ve hava-yer yer hedeflerini imha etmek üzere geliştirilmiş çok amaçlı bir avcı uçağıdır. 5 inci nesil savaş uçağı olarak tasarlanan ve bu kapsamda; iç silah istasyonları , RAM boyası ve stealth ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =