Fenerbahçe Kulübü , Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü dolayısıyla  Dolmabahçe  Sarayı'nın a&ccedi

haber7
0

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamaya göre , anma törenine Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç , genel sekreter Burak Çağlan Kızılhan , yönetim kurulu üyeleri Sevil Zeynep Becan , Erol Bilecik , Tankut Turnaoğlu , Fethi Pekin , Simla Türker Bayazıt , Mustafa Kemal Danabaş , Alper Pirşen , Selahattin Baki , Esra Nazlı Ercan ile futbol takımının idari menajeri Volkan Ballı ile çok sayıda kulüp çalışanı katıldı.

Anma töreni için Kadıköy-Eminönü/Karaköy İskelesi nden kalkan vapurla Atatürk ün hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı na doğru yaklaşık 750 kişilik bir katılımla hareket edildi. Saat 09.05 te ise siren sesleri eşliğinde Dolmabahçe Sarayı nda Atatürk için saygı duruşunda bulunuldu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç , yaptığı açıklamada , Fenerbahçe ailesi olarak Dolmabahçe ye geldiklerini aktararak , şunları kaydetti:

"10 Kasım Türkiye için , her Türk için çok önemli. Atamızın hangi takımı tuttuğu değil , hangi takımın Atatürk’ün yolundan yürüdüğü önemlidir. Fenerbahçe her gün Atasını yaşar , her gün Atasının ilkelerine ve değerlerine sahip çıkar. Bu , kulübümüzün DNA sının bir parçasıdır , değişmezidir. Biz de bize emanet edilen bu vatanda Cumhuriyet değerlerimize sonuna kadar sahip çıkacağımızı her zaman söylüyoruz. Sadece söylemde kalmıyor , eylemlerimizde de bunu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =