11 Kasım 2019’da saat 11:11’de , 81 ildeki 2023 noktada 3 saat içinde tam 11 milyon fidan toprakla buluşacak.

haber7
0

“Çiftçimizin yüzü gülsün , çocuklarımız ormanla büyüsün” şiarı ile çıkılan yolda bir yıl gibi kısa sürede büyük mesafe katedildi. Çiftçimizin yüzü gülerken , çocuklarımızı da ormanlar içinde büyütme hedefine ulaşmak üzere , önemli bir adım atılarak 11 Kasım 2019’da 11 milyon fidan  Geleceğe   Nefes  olmak üzere miras bırakılacak.

 

 

11 milyon fidan  Seferberliği  ile 2 ayrı Guinness Dünya  rekoruna  da koşulacak. Çorum da  1 Saatte en çok fidan dikme rekoru  ile Dünyanın en büyük online fidan diken insan albümü rekorunun kırılacağı bu ağaçlandırma seferberliğine ‘Geleceğe Nefes’ adı verildi.

11 Kasım’da yurt genelinde gerçekleştirilecek ağaçlandırma  Seferberliği  öncesi vatandaşlarımıza , “Geleceğe Nefes” (gelecegenefes.com) internet sayfası üzerinden Türkiye’nin istediği bölgesinde dikilecek 5 kadar ağaca kendisinin ve aile bireylerinin isimlerini verme imkânı da tanındı. Halkımızın yoğun desteği ile 81 ilde sahiplenilen fidan sayısı 13 milyonun üzerine çıktı.

 

 

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın iştiraki , Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla 11 Kasım Pazartesi günü , gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve ‘Daha Yeşil Bir Türkiye İçin’ 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek “11 Milyon Fidan Dikimi” ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =