Washington'da ulusal güvenlik ve savunma haberleri sitesi Defense One'ın düzenlediği konferansa katılan Demokrat Chris Van Hollen , ABD Başkanı Donald Trump ile görüşecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'

haber7
0

ABD de Türkiye karşıtı cephe kara propagandaya devam ediyor. Defence One ın düzenlediği bir konferansta konuşan Demokrat Senatör Chris Van Hollen , "Türkiye , Suriyeli Kürt müttefiklerimize saldırdıktan ve DAEŞ e karşı mücadelemizi baltaladıktan sonra  Erdoğan  ın Beyaz Saray ziyaretiyle ödüllendirilmesi , dışarıya son derece kötü bir mesaj veriyor. Sizi temin ederim , Başkan ın  Erdoğan  ziyaretini geri çekmesi için bugün ABD Senatosu nda oylama yapılsa , yüzde 100 oyla kabul edilir" dedi.

 

Uzun vadede Türkiye nin NATO üyesi olarak kalmasının ABD nin çıkarına olduğunu söyleyen Van Hollen , "Ancak bunun yolu , Sizi Beyaz Saray da ağırlayacağız. İstediğiniz her şeyi de vereceğiz. Gidin Suriyeli Kürt müttefiklerimize saldırın demek değil. Bunun yolu NATO çıkarlarına açıkça ters olan meselelere karşı çıkmak" diye konuştu.

 

"GRAHAM İLE BİR ŞEYLERİ KURTARMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Terör örgütü PKK/YPG ye saldırılmasının , ABD nin güvenilirliğine dünyanın birçok yerinde zarar verdiğini de söyleyen Amerikalı senatör , bunun bölgede Rusya nın güçlenmesine neden olduğunu da savundu.

Van Hollen , "Tüm bu süreç tam bir felaket ve bazı hasarların giderilmesi artık imkansız olacak. Ancak Senatör Lindsey  Graham  ve ben hala bir şeyleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =