Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde "kravatlı simitçi" olarak tanınan 44 yaşındaki Halim Adalı , takım elbise ve kravatıyla 18  yıldır  simit satıyor.

haber7
0

Afyonkarahisar ın Bolvadin ilçesinde , takım elbise giyip kravat taktığı için "kravatlı simitçi" olarak tanınan 44 yaşındaki Halim Adalı , 18  yıldır  simit tezgahında  mesaisini  aksatmadan sürdürüyor.

 

 

Gençlik yıllarında asker ya da polis olmak isteyen fakat gözündeki rahatsızlık nedeniyle bu hedefine ulaşamayan Adalı , yıllardır seyyar tezgahında simit satarak geçimini sağlıyor.

İlçe merkezinin işlek noktalarından birinde her sabah tezgahının başına takım elbiseli ve  Kravatlı  şekilde geçen Adalı , günde yaklaşık 150 simit satıyor.

 

 

Adalı , AA muhabirine yaptığı açıklamada , sağlık sorunları nedeniyle ortaokuldan sonra okuyamadığı için sürekli takım elbiseli ve  Kravatlı  gezdiğini , işini çok sevdiği için de bunu bir yaşam standardı haline getirdiğini dile getirdi.

Bolvadin de "kravatlı simitçi" olarak da tanındığını belirten Adalı , "Kravat , başta kişinin kendisine saygısıdır. Zaten kendisine saygısı olmayanın da kimseye saygısı olmaz. Kravat , benim yaşam stilim. Özenti olsaydı çabuk geçerdi ve 18 yılı tamamlayamazdım." ifadelerini kullandı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =