Irak'ta hükümet karşıtı gösteriler devam ediyor. Bağdat'taki Tiran ve Hıllani meydanlarındaki göstericilere güvenlik güçlerinin müdahalesinde ölü  sayısı  6'ya yükseldi.

haber7
0

Irak ta güvenlik güçlerinin başkent Bağdat  taki  Tiran ve Hıllani meydanlarına müdahalesi sonucu bugün hayatını kaybedenlerin  sayısı  6 ya yükseldi.

 

 

Güvenlik güçleri , göstericilerin yoğun olarak bulunduğu Tiran ve Hıllani meydanlarındaki göstericileri göz yaşartıcı gaz bombası atarak dağıtmaya çalıştı. Her iki meydandaki göstericiler , yoğun gazdan kaçmak için cadde ve sokaklara dağıldı. Zaman zaman her iki taraf arasında arbede yaşandı. 

Sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre , müdahale sırasında 3 kişi hayatını kaybetti. Böylelikle bugün Bağdat  taki  gösterilerde ölenlerin  sayısı  6 ya yükselmiş oldu.

 

 

Göstericilerin kalesi Tahrir Meydanı nda ise protestolar hala devam ediyor. Göstericilerin 1 Ekim den beri doldurduğu ve bu akşam boşaltmak zorunda kaldığı Tiran Meydanı , göstericilerin kalesi kabul edilen Tahrir Meydanı na yakın bir mesafede yer alıyor. Hıllani Meydanı ise başkentin en güvenli bölgesi ve devlet ve diplomatik misyonların bulunduğu Yeşil Bölge ye açılan Sinek Köprüsü ne yakın bir konumda. 

AA muhabirine konuşan Tahrir Meydanı ndaki göstericilerden Cemal Abdusselam , güvenlik güçlerinin protestoların devam ettiği tüm meydanlara müdahale ederek gösterileri bitirmeyi hedeflediğini söyledi. 

 Öte yandan  Irak  Savunma Bakanlığından Yüzbaşı Kays el Mehdavi , yerel ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =