Ordu'nun Akkuş ilçesi Gökçebayır Mahallesi Tifi Irmağı üzerinde bulunan Umut 1 Hes Santralinde korkutan bir  patlama  meydana geldi.  patlama  sonucu 4 işçi yaralandı.

haber7
0

Umut 1 Hes Elektrik Santralinde 4 işçinin çalıştığı sırada  patlama  meydana geldi.  patlama  sonrası çıkan yangın paniğe neden olurken olay yerine gelen  Ordu  Büyükşehir Belediyesi Ünye İtfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

BAŞKANDAN AÇIKLAMA

Akkuş Belediye Başkanı yaptığı açıklamada , "Dün elektrik santralinde bir  patlama  oluyor ve dört çalışan olayda yaralanıyor. Yaralılardan 2 kişi Akkuş Devlet Hastanesinde ayakta tedavi edildi. Ünye Devlet Hastanesine sevk edilen diğer 2 yaralılardan birisi daha sonra ilk müdahalesinin ardından Samsun Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edildi. Patlamanın olduğu sırada içeride temizlik yapılıyormuş. Tabii , tahminlerimize göre gaz sıkışması ya da temizlik olabilir. Pazartesi teknik ekiplerimiz gelecek. Jandarma olay yeri inceleme ekiplerimiz çalışmalarını yaptı. Santral 5 yıldır ilçemizde faaliyet göstermektedir. Pazartesi günü detaylı bir çalışma olacak" dedi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =