Avustralya’da dün başlayan ve yerleşim yerlerine yayılan  orman  yangınlarında en az 2 kişinin öldüğü , en az  100  evin yıkıldığı açıklandı.

haber7
0

Avustralyalı yetkililer yaptıkları açıklamada , ülkenin doğusunda çıkan çok sayıda  orman   yangını  nedeniyle en az 2 kişinin öldüğünü , en az  100  evin yıkıldığını söyledi. Yangında çoğu itfaiyeci olmak üzere 30 dan fazla kişinin yaralandığı belirtildi.

Yangın nedeniyle 7 kişinin hala kayıp olduğunu belirten  Avustralya  nın Yeni Güney Galler eyaletinin Ermeni Başbakanı Gladys Berejiklian , itfaiyecilerin dünden bu yana eyalette kontrolden çıkan onlarca  yangını  söndürme çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Berejiklian , "Ölü sayısının gün boyunca artabileceği söylediğim için üzgünüm" dedi.

Avustralya acil servisi , yangın nedeniyle araçta bir kişinin kalıntılarını bulduğunu ve başka bir kadının sağlık müdahalelere rağmen kurtarılmadığını söyledi.  Avustralya  nın doğusundaki Yeni Güney Galler eyaletinde dün 90 dan fazla noktada yangın çıkmıştı. Yangın söndürme çalışmalarına binden fazla itfaiyeci ve 70 yangın söndürme uçağı katılmıştı.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =