Hollanda Başbakanı Mark  Rutte  , "Türkiyesiz bir NATO’yu düşünemiyorum. Türkiye'nin ittifakı NATO’nun işleyişi için çok önemli. Bir  NATO  üyesini korumak için Türkiye’y

haber7
0

Hollanda Başbakanı Mark  Rutte  , Türkiye nin bulunduğu coğrafi bölgeden dolayı hem Suriyeli sığınmacı akını hem de terör örgütü DEAŞ konusunda çok fazla sıkıntı çektiğini söyledi.

TÜRKİYE ÇOK FAZLA SIKINTI ÇEKİYOR

DEAŞ lıların herkesin ortak bir sorunu olduğunu belirten  Rutte  , "Türkiye bulunduğu coğrafi bölgeden dolayı hem Suriyeli mülteci akını hem de DEAŞ konusunda onları doğrudan ilgilendirdiği için çok fazla sıkıntı çekiyor. Bu tür sorunların çözülmesi için Türkiye ile daha önceleri çok kez masaya oturduk." dedi.

TÜRKİYE SİZ BİR  NATO  YU DÜŞÜNEMİYORUM

Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı ile endişelerinin  NATO  ya üyeliği ile alakalı olmadığını kaydeden  Rutte  , "Türkiyesiz bir NATO’yu düşünemiyorum. Türkiye nin ittifakı NATO’nun işleyişi için çok önemli. Bir  NATO  üyesini korumak için Türkiye’ye çok ihtiyacımız var. Onlar bizim doğu tarafımız.  NATO  , Türkiye’nin de sayesinde dünya tarihinin en güçlü ve başarılı askeri birliğidir." değerlendirmesinde bulundu.

ABD NİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR

Rutte , Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron un dün söylediği  NATO  da beyin ölümü gerçekleşti sözleriyle ilgili ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =