KKTC  Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy , Rumların doğal gaz işletmesi konusunda Amerikan , İsrail , İngiliz ve Hollandalı şirketlerle anlaşma yapmasına  sert   tepki  göstererek Rum Enerji Bakanı Yorgos Lakkotripis’i uyardı.

haber7
0

KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy , Rumların doğal gaz işletmesi konusunda Amerikan , İsrail , İngiliz ve Hollandalı şirketlerle anlaşma imzalanmasına  sert   tepki  gösterdi. Taçoy , “İmzalar , Kıbrıs’ta barış ve huzura hizmet etmeyecektir” dedi.

Sosyal medya hesabında , Rum Enerji Bakanı Yorgos Lakkotripis’i de etiketleyen Taçoy , “Dinle Yorgos bu imzalar , Kıbrıs’ta barış ve huzura hizmet etmeyecektir. Kıbrıslı Türklerin haklarını gasp ederek , bir sonuç elde edemeyeceğinizi öğrenin. Doğu Akdeniz’de , oldu-bitti tavrınızdan vazgeçin.  Buna   izin  vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =