depremzedelerin  yaralarını sarmak için geldiği Van'da , 9 Kasım 2011'deki depremde kaldığı otelin yıkılması sonucu hayatını kaybeden Japon yardım gönüllüsü  Atsushi  Miyazaki'nin adı kentteki birç

haber7
0

Van da yaşanan 5 ,6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden Japon yardım gönüllüsü Dr.  Atsushi   Miyazaki  , yaptığı iyiliklerle  Vanlı   depremzedelerin  gönlündeki yerini koruyor.

Kentte 23 Ekim 2011 de meydana gelen 7 ,2 büyüklüğündeki depremin ardından , üyesi olduğu sivil toplum kuruluşu AAR Japan dan bir grup gönüllüyle Van a gelen  Miyazaki  , yıkımın yaşandığı köylere yardım malzemeleri ulaştırarak insanların yaralarını sarmaya başladı.

Bayramda kesilen kurbanların etlerini depremzedelere ulaştıran  Miyazaki  , 9 Kasım da gazeteciler Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir in de kaldığı otelde 5 ,6 büyüklüğündeki depreme yakalandı.

Saniyeler içinde yıkılan otelin enkazı altında kalan ve arama kurtarma ekiplerinin uzun uğraşları sonucu yaralı kurtarılan  Miyazaki  , kaldırıldığı Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.

Kentte bulunduğu süre boyunca yaptığı yardımlar ve güler yüzüyle insanlara depremin acısını unutturmaya çalışan  Miyazaki  , "depremin kahramanı" olarak insanların gönlünde yer etti.

Her yıl adına anma programları düzenlenen  Miyazaki  nin ismi , Van ın yanı sıra Türkiye nin birçok yerindeki okul , toplantı salonları , laboratuvar , park ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =