Milli Savunma Bakanlığı ,  Tel   Abyad  ve Resulayn'da bölge halkının TSK Mobil Kliniği'nde  sağlık  taramasından geçirildiğini açıkladı.

haber7
0

Bakanlıktan yapılan açıklamada , "Barış Pınarı Harekâtı ile terör örgütü PKK/YPG nin baskı ve zulmünden kurtarılan  Tel   Abyad  ve Resulaynlı kardeşlerimize Mehmetçiğimizin şefkat eli uzanmaya devam ediyor.

 

 

İnsani yardım malzemelerinin dağıtıldığı , su tesislerinin tamir edildiği , hastanelerin yeniden hizmet vermesi için gerekli çalışmaların yapıldığı bölgede  sağlık  hizmetlerinin aksamaması için TSK Mobil Kliniği kırsal mahalleleri dolaşarak  sağlık  taramasına devam ediyor. Durumu acil olan hastalar da Akçakale veya Ceylanpınar a getirilerek tedavi altına alınıyor" ifadeleri yer aldı.

 

 

TSK Mobil Kliniği nin son olarak  Tel   Abyad  ve  Resulayn  arasındaki  Tel  Ebu Şeyh ve  Tel  El Cennep köylerinde çocuklardan yaşlılara kadar tüm bölge halkını  sağlık  taramasından geçirdiği aktarılan açıklamada , hasta olan Suriyelilerin Mobil Klinik te TSK nın tabip personelince tedavi edildiği belirtildi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =