Eski New York Belediye Başkanı ve  Milyarder  Michael Bloomberg'ün 2020 ABD başkanlık yarışına katılmayı gözden geçirdiği bildirildi.

haber7
0

ABD basınında yer alan haberlere göre , Bloomberg , Demokrat Partiden başkan aday adayı olmayı değerlendiriyor.  Bloomberg ün Demokrat Partideki mevcut aday adaylarının ABD Başkanı Donald  Trump  u yenemeyeceğinden endişe duyduğu için aday olmayı düşündüğü belirtildi.

 

 

Bloomberg ün başkanlık yarışına girebilmek için bugün Alabama eyaleti ön seçimine başvuru yapmasının beklendiği ifade edildi. Michael Bloomberg in daha önce yapmış olduğu “Hayatımın çoğunu üyesi olarak geçirdiğim Demokrat Partiye yeniden kaydoldum.” açıklaması da , 2020 ABD Başkanlık seçimleri için attığı ilk adım olarak yorumlanmıştı.

3. DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLIĞI

 

 

Cumhuriyetçi Partiden 2001 ve 2005 te iki dönem New York Belediye Başkanı seçilen Bloomberg , 2007 de partisiyle yollarını ayırdıktan sonra 2009 da bağımsız aday olarak 3. dönem belediye başkanlığını kazanmıştı. Demokratlar arasında en popüler isim olarak eski Başkan Yardımcısı Joe Biden öne çıkıyor ancak anketler Massachusetts Senatorü Elizabeth Warren ın Biden ile arasındaki farkı kapattığını gösteriyor. Biden ve Warren ı , Vermont Senatörü Bernie Sanders izliyor.

Warren ve Sanders için “aşırı sol eğimliği” oldukları yorumları yapılıyor.  New York Belediye Başkanı Bill de Blasio nun da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =