Polis  Akademisi Başkanlığı ve Milli Savunma Üniversitesi tarafından  2020  yılında  Lise   mezunu   Subay  ,  Astsubay  ve  Polis   alımları  ne  zaman  yapılacak?  Subay  ,  Astsubay  ve  Polis  alımı  başvuru  şartları neler? İşte merak edilenlerin yanıtla

haber7
0

2020 yılı yaklaşırken  Subay  ,  Astsubay  ve  Polis  olma hayali kuran vatandaşlar için süreç hızla yaklaşıyor.  2020  yılında  Lise   mezunu   Subay  ,  Astsubay  ve  Polis  alımı yapılacak. Milli Savunma Üniversitesi ve  Polis  Akademisi bünyesinde gerçekleştirilecek olan alımın ne  zaman  yapılacağı en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Peki söz konusu alımlarda  başvuru  şartları neler olacak? İlanlar ne  zaman  yayımlanacak? 

 ALIMLAR YKS PUANI İLE OLACAK!

Her yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile MSÜ ve EGM bünyesine en az  Lise   mezunu  adaylar arasından  Subay  ,  Astsubay  ve  Polis  alımı yapılmaktadır. YKS ye girecek adaylar , daha sonra  Subay  ,  Astsubay  ve  Polis  alımlarının seçim aşamalarına girerek  Polis  ve asker olabilirler.

2020  Subay  VE  Astsubay  ALIMI

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilecek olan alımda adayların YKS sınavına girmesi gerekmekte olup , bu sınav sonrasında yayımlanacak olan kılavuzdaki  başvuru  şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Adayların MSÜ nün teklifi doğrultusunda Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek 2020-YKS TYT taban puanı almış olmaları gerekmektedir.

2020 POLİS ALIMI

PMYO bünyesinde  yapılacak  olan alımda öğrencilerin  2020  YKS ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =