Çinli askeri uzmanlar , PLA'nın gelişmiş dış iskelet sistemlerini değerlendirdiğini açıkladı.

haber7
0

2019 Süper Savaşçı Askeri Dış İskelet (zırh) Sistemleri Mücadelesi , Çin Halk Kurtuluş Ordusu (PLA) Donanma Departmanı , bünyesinde gerçekleşti.

 

Yarışmaya araştırma enstitülerinden , üniversitelerden ve şirketlerden yaklaşık 100 ekip katılarak dış iskelet ürünleri  test  edilip karşılaştırıldı. Mücadelede zırhların ağır yük taşıma kabiliyeti , engebeli arazide hareket ve mühimmat taşıma gibi özellikleri  test  edildi.

Bir çeşit zırh olarak giyilen sistemler , kullanıcıların yapmak istediği hamleyi okuyabilen ve hareketle senkronize edebilen akıllı sistemlerle donatıldı. Zırhlar , kullanacak kişinin hızını , gücünü ve dayanıklılığını artırmak için ekstra kinetik enerji sağlayacak şekilde tasarlanmış.

 

Askeri uzmanlar rekabetin , ürün geliştiriciler arasında ilerlemeyi hızlandıracağını belirtiyor. Uzmanlara göre bu durum , PLA nın en iyi ürünleri seçerek yeni fikirler edinmesini , geliştiricilerle iletişim kurarak gelecekteki savaşlarda kullanılmak üzere yeni zırhlar geliştirmesini sağlayacak. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: STAR ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =