Kasım ayıyla birlikte özellikle doğu kesimlerde hava sıcaklığı düşmeye başladı. Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük  Sıcaklık  sıfırın altında 7 dereceyle Ardahan'da ölçüldü. Erzu

haber7
0

Doğu Anadolu Bölgesi nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 7 dereceyle  Ardahan  da ölçüldü.

 

 

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre , bölgede havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği bölgede , rüzgarın güneyli yönlerden hafif , zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor.

 

 

Gece en düşük hava sıcaklıkları Erzincan da 1 , diğer illerde sıfırın altında olmak üzere Iğdır da 1 , Erzurum da 2 , Ağrı da 5 , Kars ta 6 ve  Ardahan  da 7 derece kaydedildi.

Gün içinde Iğdır da 20 , Erzincan da 18 , Kars ve Ağrı da 16 , Erzurum ve  Ardahan  da 15 derece olmak üzere günün en yüksek sıcaklıkları yaşanacak.

Erzurum da bir süre önce etkili olan kar yağışı dolayısıyla kayak merkezlerinden Palandöken deki kar kalınlığı 11 , Konaklı da da 3 santimetre ölçüldü.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =