Free Burma Rangers (Özgür Burma Devriyeleri) adı ile 1990 yılında kurulan ve Suriye , Irak ve Burma'da faaliyetler yürüten Evanjelist örgütün  lideri  David Eubank ,  Türkiye   sınırına  yakın bölgeye kadar

haber7
0

Türkiye , 9 Ekim 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın talimatıyla terör örgütü PKK/YPG nin sınırımızda terör koridoru kurmasını önlemek ve Suriyelilerin evine dönüşünü hızlandırmak için Barış Pınarı Harekatını başlatmıştı. Operasyon kapsamında çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.

TERÖR CENAZESİ

Bugün YPG cephesinde , öldürülen 6 terörist için cenaze töreni düzenlendi. Terör cenazesinde ise dikkat çeken bir isim vardı. PKK/YPG ye verdiği destekle bilinen Özgür Burma Devriyelerinin  lideri  David Eubank... David Eubank ın geliş sebebi ise , PKK/YPG ye arka çıkmak ve Barış Pınarı Harekatı kapsamında YPG adına çatışırken etkisiz hale getirilen Zau Seng adındaki militanının tabutunu kaldırmak.

MAZLUM KOBANİ İLE GÖRÜŞTÜ VE ELİNDEN ÖDÜL ALDI

1990 yılında Burma da kurulan ve faaliyetlerini Suriye ve Irak a kadar genişleten sözde yardım kuruluşu Özgür Burma Devriyeleri adlı Evanjelist örgütün  lideri  David Eubank , cenaze töreninden önce terör örgütü YPG elebaşlarından Mazlum Kobani ile birlikte görüntülendi.

Görüntülerde David Eubank ın , teröristbaşı Mazlum Kobani den ödül aldığı görülüyor.

EVANJELİST ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =