Güney Koreli teknoloji devi  Samsung  , bazı eski televizyon modellerinde internetten dizi ve film izleme hizmeti veren Netflix'in izlenemeyeceğini duyurdu.

haber7
0

Şirketin internet sitesinde yayımlanan ancak bir süre  sonra  kaldırılan açıklamasında , 1  Aralık   tan  itibaren bazı eski model Samsung televizyonlarda Netflix desteğinin kalkacağı belirtildi.

İngiliz haber sitesi Independent e göre buna gerekçe olarak "teknik zorlukları" gösteren şirket ,  Netflix  le uyumlu cihazların listesini yayımladı fakat bir süre  sonra  bu listeyi de sitesinden kaldırdı.

Independent , desteğin kalkacağı televizyonlarda  Netflix  izlemek için Apple TV , Chromecast , oyun konsolları ve set üstü kutuları gibi ek cihazların kullanılması gerekeceğini yazdı.

Samsung un açıklamasında , "Bu cihazlardan birine sahipseniz , televizyonunuzda  Netflix  i izlemeye devam edebileceksiniz" denildi.

Netflix doğruladı: Az sayıda üye etkilenecek

Netflix , İngiliz MailOnline sitesine değişikliği doğruladı ancak bundan az sayıda kullanıcının etkileneceğini açıkladı. Şirket , bu kullanıcılara uyarı gönderildiğini duyurdu.

Şirket sözcüsü "2  Aralık   tan  itibaren teknik zorluklar nedeniyle  Netflix  az sayıdaki eski cihazda desteklenmeyecek" dedi.

Netflix , kısa bir süre önce şifre paylaşımını sınırlamaya yönelik önlemler üzerinde çalıştığını açıklamıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =